Assistant Store Manager Turku – Beyond Retro Nordics

Turku, Finland

FIN:
Yrityksemme:
Tervetuloa Beyond Retroon! Olemme intohimoinen vintage- ja muotiasiantuntijoiden tähtijoukkue, joka on
sitoutunut kierrätykseen ja tarjoamaan samalla ainutlaatuisen kokemuksen muotitietoisille asiakkaillemme
Suomessa, Ruotsissa, Iso-Britanniassa ja myös maailmanlaajuisesti beyondretro.com-sivustolla. Tarjoamme
ainutlaatuisen urapolun, jota määrittää luovuus ja ympäri maailmaa tuleva jännittävä ainutlaatuinen muoti.

Kulttuurimme:
Beyond Retrossa haluamme rohkaista sinua olemaan oma autenttinen itsesi, sillä uskomme, että se tekee meistä
parempia ihmisiä sekä ryhmässä että yksilöinä. Meille on tärkeää tarjota kaikille työntekijöille tasa-arvoiset
mahdollisuudet ja kannustavan työilmapiirin. Tiedämme, että työntekijämme ovat paras voimavaramme, ja
aiomme jatkossakin kehittää työympäristöä, jossa työntekijämme voivat tuntea olevansa osallisia, arvostettuja ja
kuultuja. Olemme sitoutuneet rakentamaan ja tukemaan osallistavaa ja monipuolista työvoimaa, joka todella
kuvastaa niitä globaaleja yhteisöjä, joissa toimimme, ja joka myös rohkaisee ihmisiä kaikista taustoista hakemaan.

Työnkuva:
Haemme nyt Apulaismyymäläpäällikköä Turun myymäläämme. Tehtävä on osa-aikainen, keskimäärin 30t/vko.
Apulaismyymäläpäällikkömme ovat keskittyneitä, ahkeria ja energisiä. Näemme, että olet motivoitunut
henkilö, joka tykkää työskennellä nopeassa tahdissa. Yhdessä kollegojesi kanssa tarjoat asiakkaillemme
ainutlaatuisen osto- ja tuotekokemuksen. Työskentelet tiiviisti myymäläpäällikön kanssa edistääksesi sekä omaa
että tiiminne henkilökohtaista kehitystä ja positiivista kasvua, saavuttaaksenne myymälän tavoitteet yhdessä.
Beyond Retro tarjoaa kestävän vaihtoehdon pikamuodille, ja osana tiimiämme sinulla on mahdollisuus
vaikuttaa sekä myymälään että koko yritykseemme.

Tehtävät:

● Erinomaisen asiakaspalvelun tarjoaminen asiakastyytyväisyyden varmistamiseksi
● Motivoida tiimiä saavuttamaan myynti- ja operatiiviset tavoitteet
● Avustaa myymälän päivittäisten toimintojen valvonnassa ja hallinnoinnissa
● Auttaa pitämään työntekijämme ja asiakkaamme turvassa ja tyytyväisinä
● Olla energinen ja sitoutunut tiimipelaaja, joka vaikuttaa myönteisesti työympäristöönsä
● Etsiä keinoja parantaa hiilijalanjälkeämme yrityksenä ja jakaa ideat kanssamme!
● Sijaistaa myymäläpäällikköä

Toivottavat pätevyydet/taidot:
● Vähintään 2 vuoden kokemus työskentelystä vähittäismyyntiympäristössä, mieluiten esimiestehtävissä
tai apulaismyymäläpäällikön tehtävissä
● Vahvat johtamis- ja asiakashallintataidot
● Kokemus muotialan vähittäiskaupasta on eduksi
● Kaupan alan työehtosopimuksen tuntemus on eduksi
● Asiakaspalveluhenkisyys ja kaupallinen ajattelutapa
● Erinomaiset viestintä- ja ihmissuhdetaidot
● Tunnollinen hyvä ihminen, joka välittää työtovereistaan :)

Mitä me voimme tarjota:
● Kannustavan ja inklusiivisen työkulttuurin
● Urakehitysmahdollisuudet
● Vähittäiskaupan alennusedut
● Mahdollisuus auttaa maapalloa

Jos koet olevasi etsimämme henkilö niin lähetä hakemuksesi jo tänään! Haastattelut ja valinta saattaa tapahtua
nopealla aikataululla.
Lähetä ansioluettelosi ja saatekirjeesi meille suomeksi, ruotsiksi tai englanniksi osoitteeseen:
[email protected]

Merkitse sähköpostin aiheeksi: Apulaismyymäläpäällikkö Turku
Odotamme innolla yhteydenottoasi!

ENG:
Our Company:
Welcome to Beyond Retro! We are home to a passionate all-star team of vintage and fashion experts committed
to recycling while delivering a one-of-a-kind experience to our fashion-forward customers across Finland,
Sweden, UK and globally with beyondretro.com. We offer a unique career path defined by creativity and paved
with exciting, original fashion sourced from around the world.

Our Culture:
At Beyond Retro, we believe that encouraging you to be your authentic self makes us better. It’s important for
us to provide equal opportunities and an encouraging work environment for all employees. We know that our
people are our best asset and we will continue to build and foster an environment that allows our people to feel
included, valued and heard. We are committed to constructing and supporting an inclusive and diverse
workforce that truly reflects the global communities we operate within and encourages people from all
backgrounds to apply.

The Position:
We are now looking for an Assistant Store Manager to our store in Turku. The position is part-time, on average
30 hours per week. Our Assistant Store Managers are focused, hardworking and energetic. We’d like you to be a
motivated employee who likes to work in a fast-paced environment. You will help bring a unique shopping and
product experience to our customers. You will work alongside the Store Manager to promote the development
of both yourself as well as your team, in order to create positive growth and reach the store goals together.
Beyond Retro is dedicated to providing a sustainable solution to fast fashion. As part of the team, you have the
opportunity to make a difference to not only the store but to our business as a whole.

Responsibilities:

● Deliver excellent service to ensure high levels of customer satisfaction
● Motivate the team to meet sales and operational objectives
● Assist in controlling and managing all aspects of the day-to-day store operations
● Assist in keeping our people and our customers safe and happy
● Be an energetic and engaged team player who has a positive impact on the work environment
● Find ways to improve our carbon footprint as a company and share it with us!
● Deputize for the Store Manager

Preferred Qualifications/Competencies:
● A minimum of 2 years’ experience working in a retail environment, ideally in a supervisory or assistant
managerial role
● Strong leadership and customer management abilities
● Experience in the retail fashion industry would be an asset
● Knowledge of the Collective Agreement in the Retail Sector is an advantage
● Be customer service-oriented and have commercial thinking
● Excellent communication and interpersonal skills
● A good human who cares about their peers :)

What we can offer you:
● An encouraging and inclusive workplace
● Career development opportunities
● Discounted retail benefits
● A chance to help the planet
If you feel you are the person we are looking for then please send your application already today! Interviews and
the selection might happen on a fast schedule.
You are welcome to send in your CV and cover letter in Finnish, Swedish or English to the address:
Please write in the subject of the email: Assistant Store Manager Turku
We are looking forward to hearing from you!